• Сподели на:

Омилениот моден детал оваа есен

___

Доволен е само еден поглед на извештаите за уличниот стил во Њујорк и Лондон, за да откриеме во кој моден детаљ се заљубени сите модни уредници, блогерки и други пасионирани следбеници на модата.

Нема дилеми, оваа есен ќе помине во знакот на ресите, било тие да се на вашата торба, кожна јакна, фустан, панталони, чевли, дуксер, кардиган, шешир… Не постои ревија во која овој моден детаљ не го најде своето место, а претендира да ги освои сите оние кои сакаат да се најдат во центарот на вниманието.

Благодарение на комбинациите што ги забележавме на улиците во Лондон и Њујорк, овој нов моден предизвик вопшто не е тежок за остварување. Останува на вас за што ќе се одлучите.

 

 


Оставете коментар

___