Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Нови креации на „Louis Vuitton“ што го одземаат здивот

Кога треба да почне ревијата на „Louis Vuitton“ сите го задржуваат здивот… Во кралството на кожата и антилопот и вие ќе го пронајдете својот омилен матил за претстојната сезона!

 

Линијата треба да биде во форма на буквата „А“, а должината да досега некаде до средината на бутовите – на овој начин компанијата „Louis Vuitton“ го замислува мантилот за оваа година. Нејзината ревија беше резервирана самиот финиш од Париската модна недела што заврши пред еден месец.

 

Во целата колекција се чувствува мала доза од атмосферата на шеесетите години од минатиот век, а акцентот е ставен на здолништата од волна и згужвана кожа, како и  на интересните фустани. Секако, ни љубителите на прочуеното „Louis Vuitton“ одело не се запоставени – за оваа година панталоните се со висок струк, а сакото е скорено и дополнето со делови од кожа.

 

Погледнете ја оваа уникатна колекција во нашата галерија.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...