• Сподели на:

Нова линија на вртоглави Jimmy Choo потпетици

___

Sandra Choi, креативната директора на брендот Jimmy Choo, најголема инспирација за новата колекција најде во драгоцените камења кои се основа за последната линија чевли со високи потпетици.

 

1

 

2

 

Во линијата се вклучени 5 нови модели од лакирана и змиска кожа, а секој модел е дополнително детално украсен со светкави камења, сафири и пердуви кои го дополнуваат луксузниот моден впечаток.

 

3

 

4

 

Чевлите доаѓаат во сина, зелена и црна боја, а на вакви високи потпетици секоја модна комбинација ќе достигне нови височини.

5

 


Оставете коментар

___