• Сподели на:

Нова колекција од Elie Saab: Само за дамите со префинет вкус

___

На модната недела во Париз се претстави и модната куќа Elie Saab, презентирајќи колекција која полека излага од рамките на препознатилвата нежност и невиност која ја имаа моделите на Elie Saab. Колекцијата пролет/лето 2015 е мошне енергична, со сини и огнени нијанси, смели дизајни, но задржана е убавата линија и женственоста која на оваа модна куќа и донесе бројни обожаватели.


Оставете коментар

___