• Сподели на:

Направете сами: Модерни искинати фармерки за помалку од 2 минути

___

Ако сакате да сте во чекор со актуелните модни трендови потребни ви се доста пари, но сепак со малку труд можете да биде оригинални и модерни.

Искинатите фармерки се апсолутен хит ова лето, а можете многу едноставно да ги направите.

Употребете моливче, креда или исушен сапун за да го обележите местото каде што сакате да бидат скинати фармерките.

Ставете ги фармерките на рамна површина, а потоа со ножици направете исечок за 1 сантиметар пократок од саканиот, бидејќи после перење ќе се рашири дополнително.

За детални упатства погледнете го ова видео:


Оставете коментар

___