Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Модни предлози од „H&M“ – пролет 2016

„H&M“ сè поинтензивно ја надополнува модната понуда за следната сезона. Шведскиот бренд презентираше нови модели од колекцијата пролет 2016.

Едиторијалот ни напомнува дека бохо манијата ќе продолжи во претстојните топли денови. Плетени фустани, здолништа со копчиња во централниот дел, етно принтови, блузи кои ги разголуваат рамената… очигледно е дека трендовите кои се актуелни сега, ќе владеат на модната сцена и напролет.

H&M

H&M

H&M

H&M

H&M

H&M

H&MH&M

H&M

H&M

 

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...