Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Модната бунтовничка Никол Кидман (Видео)

Подготвена за во град, пустина, возење со мотор, деловен состанок… Никол Кидман во најновата рекламна кампања за славната куќа „Jimmy Choo“ ни оддалеку не личи на средновечна дама која има 46 години.

Дали е премногу слаба, премногу раскопчана, премногу фотошопирана… Вакви и слични коментари ја преплавија фејсбук страницата на познатата модна компанија која неодамна ја објави новата рекламна кампања за претстојната есен 2014 г.

„Таа е вистински камелеон кој се трансформира секоја сезона, на нови, моќни фотографии…“, објаснува креативната директорка Сандра Чои. „Таа изгледа многу привлечно без нималку напор, па покрај неа и секој наш производ блеска.“

Ѕвездата на кампањата е четврта година по ред единствениот избор на оваа модна куќа. Овојпат Кидман совршено го претставува бунтовничкиот правец по кој брендот е познат. Дали за оваа улога таа заслужи уште еден Оскар, погледнете и проценете сами…

httpv://www.youtube.com/watch?v=tBcVQYTS5JI

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Ferrari Portofino M се напојува со истиот мотор од 620 КС како и Roma, а автомобилот добива стилски промени на надворешноста и внатрешноста. Со...

Green Tea

Додека постојаното проверување на вашиот мобилен телефон може да предизвика вознемиреност, може да се појави страв од губење или заборавање на вашиот телефон. Стравот...

Four Seasons

Ако некое патување ве однесе во Англија (кога сето ова ќе заврши со коронава), со топла препорака ви предлагаме да ја посетите една од...

Fine Living

Сексот за време на пандемија може да биде комплициран, изјави водечката канадска докторка Тереза ​​Там, која препорачува паровите да не се бакнуваат и да...