• Сподели на:

Модерни здолништа за оваа есен

___

Ретко која девојка не ги обожава здолништата со должина до или малку под колената, особено широките и со шарени дезени.

Тие ја истакнуваат исклучително добро женската силуета и елеганција, што ги вбројува меѓу фаворитите во многу гардероби од женскиот свет. Материјалите од кои се изработуваат, се исклучително различни и интересни. За жал кај нас овој тип здолништа се уште не се многу популарни, иако интересот за нив расте постојано. Ова ги прави потешки за откривање по продавниците и значително атрактивни кога ќе излезете на улица со нив. Сепак не е тешко да го пронајдете  својот модел, под услов да сакате и да вложите малку повеќе напор и подолг шопинг.


Оставете коментар

___