Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Модерни есенски џемпери

Дали приметивте дека деновите се се пократки и дека во воздухот се чувствува студенило? Тоа значи дека есента е овде. Иако ќе ни недостасуваат летните денови, возбудени сме поради есенската мода. Оваа сезона удобните џемпери ќе не стоплат.

Џемперот е еден од  најзначајните и во исто време еден од омилените предмети за облекување на многу дами.

Во зависност од временските улови ги избираме они меките од памук, волна или кашмир..

Во текот на модните недели во последниве месец дена, џемперот повторно го имаше главниот збор кога е уличната мода во прашање. Ако не можете да се одлучите за боја, црната, белата, сива, беж, пастелното розова и плава, како и нијанси на кафена се вистински тренд. Но, граници не постојат.

Во продолжение ви претставуваме неколку комбинации со ..

Прочитај

Wall Street

Piaget Altiplano Ultimate го пронајде своето место меѓу светските рекорди, сместувакќи 167 поединечни делови во куќиште длабоко 2 mm без било каков компромис. И...

Fine Living

Во изминатите неколку недели, New York е на насловите во сите вести и весници како град кој е најсилно погоден од корона вирусот… Ситуацијата...

Cotton Club

Долгогодишното лице на брендот Prada, моделот Freja Beha Erichsen, го освои водечкото место во својата нова кампања пред есен 2020…. Фотографирала David Sims, се...

Green Tea

Иноваторите од компанијата Matrix Industries ги слушнаа нашите поплаки и го креираа Juno – уред кој може инстант да ги разлади вашите омилени пијалоци....