Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Крај за високите потпетици

Судејќи по аутфитите на најтренди девојките, вртоглаво високите потпетици се аут!

Се чини дека дојде крај на измачувањето на стапалата. Во мода се рамните урбани чевли. За slip-on чевлите полудеа сите! Се носат речиси со сите модни комбинации – без оглед на тоа дали станува збор за шик или спортски аутфит.

Како ви се допаѓа овој тренд?

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Антуриумот е познат и како цвет фламинго затоа што неговиот изглед наликува на оваа птица, а се нарекува и пламенче поради честата огнена боја...

Cotton Club

Приказна што ќе ве натера да се тресете, а во исто време да покажете колку можеме да сакаме некого – и кога е тоа...

Cotton Club

Причината за тоа не е само тоа што таа е кралица која лесно се препознава на границата, ако не поради свитата што ја придружува,...

Fool Moon

Нова студија за можностите за наоѓање вонземски живот проценува дека би можеле да споделиме галаксија со повеќе од 30 интелигентни вонземски цивилизации! Едно од...