Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Диор кампања за пролет / лето 2020

Диор ја слави природата во нејзината последна модна кампања, наречена Nature in Bloom …

Кампањата е снимена за модната сезона пролет / лето 2020 година, а во неа главна улога имаат моделите Рут Бел, Јиали Жао и Селена Форест кои позираат во затворен простор, со прекрасни цветни аранжмани. Дизајнерката, Марија Грација Кури ни претстави луксузни парчиња тексас, транспарентни блузи и ботанички инспириран вез, што се истакнува особено на фотографиите потпишани од Шарлот Хајден. Барон & Барон работеле на креативната насока на оваа кампања, додека фризурите ги потпишува Бенџамин Милер, а шминката е дел од работата на Питер Филипс.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Одредени причини може да ве изненадат и воопшто не се чудниОралниот секс е еден од начините на кои паровите придонесуваат за нивното сексуално задоволство,...

Green Tea

Колку ќе бидат големи вашите гради зависи од повеќе фактори, како што се генетиката, тежината, возраста и бременоста, а промените во големината и обликот...

Cotton Club

„Ова е колекција за мажи, како и за жени“ – така ја објасни својата нова колекција. Во време кога дизајнерите и брендовите го преиспитуваат...

Cotton Club

Дали сте подготвени да скокнете во временската машина? Популарноста на сината сенка потекнува од времето на Викторија, кога малку сино на очните капаци се...