Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

LOUIS VUITTON лансира ново издание на својот култен модел

Чантата на NeoNoe е дефинитивно олицетворение на урбан изглед…

Давајќи и еден вид на преобразување, брендот Луј Витон го разубави ова парче со декорирана кожа и го претвори во тренд што секој од нас го сака во својот гардеробер. Мора да признаеме дека оваа торба е комбинација на сензуален и софистициран стил, што и се очекува од оваа позната марка.

Новото лансирање на еден од најпопуларните брендови за чанти е придружено од дезенот Monogram Empreinte. Изработена од мека кожа, чантата е достапна во Noir, Crme и Marine варијанти, како и во стандардната големина MM. Трендовскиот додаток е дизајниран да биде лесен и пријатен за носење, а доаѓа со отстранлива или прилагодлива ремен како горна рачка што може да се носи преку рамо или рака.

Додека чантата NeoNoe беше првично создадена во 1932 година како стилски начин за транспорт на шампањ, таа оттогаш масовно се трансформираше низ целиот свет.

И покрај тоа, таа продолжува да го пренесува своето наследство на рафинирање и без сомнение е еден од најразновидните и модерни модели на чантата на денешницата.

Според најавите, новата чанта ќе излезе во продажба со цена од 2.570 долари.

Прочитај

Cotton Club

Сартријалниот стил е повторно во центарот на вниманието, бидејќи Giorgio Armani Made to Measure штотуку ја претстави својата пролет / летo кампања… Италијанскиот моден...

Four Seasons

Мистичната река во Јужна Америка, полна со возбуда и прекрасни животни … На пловидбата на втората најдолга река во светот, долга 6992 километри, ќе...

Green Tea

Некои луѓе едноставно се целосно посветени на својата работа, а совршен пример за тоа е Џим Бевериџ… Тој скоро наполни четириесет години работа, со...

Route 66

Range Rover 6×6, секако, со погон на сите шест тркала, изработен од компанијата T. Fotiadis Design е вистинско ремек дело. Станува збор за компанија...