Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Chanel модни додатоци за есен/зима 2014/2015

Какви модни додатоци осмисли Karl Lagerfeld за Chanel за оваа сезона?

Луксузната модна куќа за есен/зима 2014/2015 ни предлага модни додатоци со многу синџири, катанци, бисери, во јаки бои…

Како инспирација на модните додатоци за оваа сезона се стиловите од осумдесеттите и деведесеттите години на минатиот век.

Да погледнеме во галеријата!

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...