Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Бојата на праска – добитен моден адут за оваа сезона

Од пастелните тонови кои се апсолутен моден хит, на специфичен начин се одделува  преубавата, нежна, женствена боја на праска…

Таа сензуална и блага нијанса е идеална за сите летни комбинации, одлична е за комбинации во кежуал варијанта и за свечени прилики.

Одговара на сечиј тен, совршено прилега под сончевите зраци, дава комплетно чувство на Ваша втора кожа.

Доколку не сакате да експериментирате со модните трендови и не ги прифаќате брзите промени на модната индустрија, ова е нешто што сигурно ќе го прифатите, без разлика на Вашиот стил.

Актуелната боја на праска, ќе Ви прилега и Вам…

Инспирирајте се !!!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Депресивен и многу мистериозен знак. Честопати се крие зад маската на шегаџија, успешна на работни места за кои е потребна динамика – маркетинг, професионален...

Cotton Club

Годините се само бројка, а модата пред се знае тоа добро и им овозможува на сите жени да ја пуштат својата фантазија, да ги...

Fine Living

Љубовта е една од оние работи што е невозможно да се разберат или објаснат, но нема поубаво чувство. Можеби ТОЈ сè уште не ви...

Fool Moon

Режисерот Горан Паскаљевиќ почина на 74-годишна возраст во Париз и зад себе остави филмски остварувања што влегоа во историјата на српската кинематографија. Во последното,...