Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Бидете дама со стил: правила за убав изглед

Дали се прашувате или барем сакате да знаете како да изгледате феноменално и секое парче облека да го носите колку што може посовршено? Има некои модни правила кои можат да ви бидат од корист за тоа како да изгледате беспрекорно..

olivia

1.Инвестирајте во квалитетна гардероба
Кога купувате ташни, јакни и фармерки кои ке ги носите со години, добро е да платите повеќе и да бидете сигурни во квалитетот.
2.Креирајте своја униформа
Жените со стил знаат да се средат и имаат своја комбинација која ја носат најчесто, па и вие можете да напревите нешто слично.

Miranda kerr

3.Комбинирјте принтови и дезени
Во некоја ваква комбинација, навистина би можеле да изгледате воодушевувачки и да привлекувате погледи каде и да се појавите.
4.Имајте свој make up
Добрата шминка прави чуда, било да се работи за впечатлив црвен кармин или некоја сенка која ќе ги нагласи вашите очи.

model lunch

5.Не сфаќајте ја модата премногу сериозно
Не мора да изгледате како да сте се симнале од насловната страница, модата е забавна, па така и пристапете. Понекогаш можете и да се дистанцирате од одредени вообичаени модни правила, ризикот е дозволен.

Прочитај

Wall Street

Piaget Altiplano Ultimate го пронајде своето место меѓу светските рекорди, сместувакќи 167 поединечни делови во куќиште длабоко 2 mm без било каков компромис. И...

Fine Living

Во изминатите неколку недели, New York е на насловите во сите вести и весници како град кој е најсилно погоден од корона вирусот… Ситуацијата...

Cotton Club

Долгогодишното лице на брендот Prada, моделот Freja Beha Erichsen, го освои водечкото место во својата нова кампања пред есен 2020…. Фотографирала David Sims, се...

Green Tea

Иноваторите од компанијата Matrix Industries ги слушнаа нашите поплаки и го креираа Juno – уред кој може инстант да ги разлади вашите омилени пијалоци....