Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

7 клучни модели на кошули и блузи кои можат да го освежат Вашиот изглед

Ленени, со тантела, карнери…многу модели кои можат лесно да го надополнат Вашиот изглед!

Блузите без прерамки се повторно во мода. Но тоа не значи дека сите кошули и блузи треба да ги спакувате. Сите знаеме дека интересна кошула или блуза може да биде вистински избор на речиси секоја комбинација.  Затоа Ви претставуваме 11 модели на кошули и блузи кои лесно го надополнуваат и освежуваат секој стил.

Пеплум блуза

Откако стана актуелен (пред две, три сезони) ова парче облека не излегува од мода било да е пролет, лето есен или зима. Лелеав и секси, стана основен дел на секоја комбинација кој совршено одговара со тесно здолниште, панталони или фармерки!

1

 

 

Свилена блуза

Свилените блузи се безвременски, изгледаат софистицирано во комбинација со куси панталони и темни фармерки. Идеална комбинација за на работа, попладневно кафе или коктел на отворено. Можете да ги носите подотворени или целосно закопчани.  И во двата случаи, тие се во тренд.

2

 

Блуза со тантела

Блузата со тантела совршено одговара со едноставни модели на панталони, кратки здолништа, фармерки. Држете се до неутрални бои во есенскиот и пастелни за летниот период.

0

 

Морнарска маица со ¾ ракави

Сите имаме барем една ваква маица во нашиот гардеробер! Памучна, со сини линии, совршено оди со тесни фармерки.

00

 

 

Тексас кошула

Секоја жена ја има во својот гардеробер.

000

 

 

 

 

Свечена блуза

Ниедна дама не би смеела да нема една гламурозна блуза во некој интересен материјал (со бисери, свилени реси, итн). Облека која ќе даде на секоја ваша комбинација гламурозна нота.

0000

 

Бела кошула

Она што претставува црниот фустан во сферата на фустаните, тоа е и белата кошула меѓу кошулите. Една и единствена. Безвременска и удобна за носење во сите прилики, во комбинација со: црни панталони, фармерки, кратки здолништа, кожа, ленени панталони…одговара со сé!

00000

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...