Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

5 жешки дезени за летната сезона (фото)

Со летото во полн ек, веројатно го планирате одморот или пак со душа ги чекате ноќите кога температурите се снижуваат и можете да отидете на кафе или прошетка.

5-zeski-dezeni-za-letnata-sezona-01.jpg

Оние похрабрите можеби му пркосат на сонцето и преку ден, но едно е сигурно – сите сакаат да изгледаат фантастично во која и да било доба од денот, без оглед на температурата.

Повеќе од очигледно е дека цветниот и животински принт речиси никогаш не излегуваат од мода, а оваа летна сезона е зачинета со дезени од тропската џунгла, нежните индиго-сини нијанси и смелата комбинација од неколку различни принтови во риги.

Ви претставуваме 5 жешки дезени во кои ќе се почувствувате како господарка на летото:

Тропски дезен

5-zeski-dezeni-za-letnata-sezona-02.jpg

Микс од различни дезени во риги

5-zeski-dezeni-za-letnata-sezona-04.jpg

Животински дезен

5-zeski-dezeni-za-letnata-sezona-07.jpg

Цветен дезен

5-zeski-dezeni-za-letnata-sezona-08.jpg

Индиго дезен

5-zeski-dezeni-za-letnata-sezona-10_copy.jpg

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...