Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

5 трикови за визуелно потесен струк со помош на облеката

Додека пролетните температури растат, облеката станува сè полесна и облините доаѓаат до израз.

Ако сакате визуелно да го скриете стомачето и да го истенчите струкот, потрудете се да одберете соодветна облека.

Пример, искористете некој од овие 5 трикови:

1. Носете двобојни фустани кои ја нагласуваат фигурата на песочен часовник, а притоа делуваат елегантно.

2. Миди здолништата со А-крој носете ги точно на струкот, инаку може да создадат спротивен ефект од посакуваниот.

3. Струкираните јакни, сакоа и мантили се одличен избор, а со тенок колан се уште подобри. Тенките колани исто така може да ги носите и врз туниките, фустаните или панталоните со висок струк.

4. Облечете панталони со вертикални, тенки линии. Во нив нозете ви изгледаат подолги, а струкот потесен.

5. Тесното здолниште до коленици е секогаш најсигурен избор кој визуелно ви ги стеснува и бутовите, покрај струкот.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...