Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

3 модни трендови кои треба да ги заборавите

Пуштете ја пролетта во вашиот плакар. Погледнете ги последните случувања на модните писти и заборавете на овие 3 стила кои и креаторите веќе ги напуштија.

1. Фустанче преку пантолони

Доколку баш мора да ги покриете нозете, тогаш пантолоните заменете ги со хеланки или хулахопки со некој интересен дизајн.

dress over pants

2.  Долги и широки бермуди

Сукња со должина до колена е една работа, но широки бермуди се нешто сосем друго и, ако смееме да додадеме, сосем непотребно.

baggy shorts

3. Шалвари

Доколку сакате да ви биде комотно, одлучете се за тренерки или широки свилени панталони, но сосем заборавете ги шалваритево стилот на MC Hammer.

harem pants

Прочитај