Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

11 комбинации со голи раменици кои ќе ви помогнат да ги скриете широките колкови

Ако сакате визуелно да ги намалите колковите, тогаш тоа може да постигнете преку истакнување и откривање на рамениците. Оваа сезона голте раменици се повторно во мода.

11-kombinacii-so-goli-ramenici-koi-kje-vi-pomognat-da-gi-sokriete-shirokite-kolkovi-001.jpg

Не е важно дали се во кежуал или во подотерано издание, дали е блуза или фустан – опциите се бескрајни.

Затоа, еве неколку инспирации кои ќе ви помогнат:

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...