Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

10 мантили идеални за преодна сезона

Сигурно барем малку ѝ се радувате на есента, поради фактот дека од плакарот ќе го извлечете вашето омилено мантилче. Ова парче облека кое го обожуваат многу жени во моменталнава преодна сезона овојпат има малку поинаков изглед. Лесните материјали му даваат сосем поинаков облик на строгиот детективски мантил и го прават далеку позабавен!

Со оглед дека студените денови наближуваат, сигурно ќе ви биде потребно да нагрнете нешто преку своите сѐ уште лесни комбинации, па за таа цел ви ги предлагаме токму овие поелегантни и потенки модели на мантили. Направени од памук или од некој свиленкаст материјал, тие се пошик и делуваат многу поопуштено за разлика од моделите со дупло закопчување. Некои од нив комотно може да ги носите и како фустани, затегнати на струкот и под услов ветерот да не е пресилен.

Погледнете ги 10-те модели кои можете да си купите веднаш!

 

Прочитај

Route 66

Варијантата на Alpina од најновата BMW 7 серија е 2021 B7 би-турбо – високо-технолошки, декадентен, брз , скап и луксузен седан, кој е единствен...

Cotton Club

Иако поговорката вели дека убавината е во окото на набљудувачот, сите можеме да се согласиме за фактот дека Софија Вергара е едноставно фасцинантна… Таа...

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...