Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Погледнете го најскапиот пентхаус во Филаделфија

Луѓето што се обидуваат да продадат пентхаус вреден 32 милиони американски долари во срцето на Филаделфија, дефинитивно би заинтересирале повеќе луѓе доколку ги прошират гласините дека Бијонсе и Џеј Зи се заинтересирани…

Што го прави овој пентхаус толку привлечен?

Па, за почеток, има неверојатна тераса на покривот, на последниот кат од зградата со 26 ката.

Од терасата можете да уживате во спектакуларен поглед на градот, а благодарение на стаклениот солариум, каминот и отворената кујна, терасата може да се користи во текот на целата година.

Самиот пентхаус има околу 840 метри квадратни и нуди три пространи спални соби, четири купатила и три тоалети. Огромната спална соба има простории од подот до таванот од секоја страна. Додајте на тоа голема дневна соба со вграден бар, семејна просторија, пространа формална трпезарија со кетеринг кујна, кујна со балкон и канцелариски простор. Веруваме дека сега е појасно.

Дополнително, станарите на зградата можат да уживаат во прекрасен базен, фитнес центар, сауна и сала за јога, заедно со библиотека и билијард соба. Ако сакате овој пентхаус да биде ваш, подобро побрзајте затоа што Бијонсе и Џеј Зи веќе имаат закажано термин за обиколка на станот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Со векови мирисите ги дефинираат нивните сопственици, а тоа е особено точно за членовите на британското кралско семејство. Режимот за убавина на дамите на...

Route 66

Ако имате можност да возите егзотичен спортски автомобил како Астон Мартин ДБ11 Воланте од 2022 година, шансите се вашите деца да имаат свои прилично...

Green Tea

Пристигна сезоната на јаболка и ореви, храна што сакаме да ја јадеме заедно и одделно. Омиленото есенско овошје е богато со есенцијални витамини и...

Cotton Club

Стилскиот, елегантен и силен бренд е инспирација за сите жени. Италијанскиот моден гигант De Rigo Vision, светски лидер во дизајнот, производството и дистрибуцијата на...

Advertisement