Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Louis Vuitton го отвора својот прв ресторан

Познатиот француски моден бренд одлучил да остави свој личен печат и во угостителството. Од скокоткањето на нашите сетила за стил, тие сега се префрлуваат на нашите сетила за вкус, отворајќи го својот прв ресторан во Осака, Јапонија.

Наместо да отворат нов бутик, познатиот бренд одлучил локацијата да биде место за нивниот прв ресторан, наречен Le Cafè V. Ресторанот се наоѓа на највисокиот кат на новото седиште на брендот во Осака. Во него ќе се служи мени кое ќе го креира славниот јапонски готвач Јосуке Суга, а гостите на ресторанот ќе можат да уживаат во погледот зад сцената, бидејќи сите оброци ќе се подготвуваат во кујна од отворен тип. Грандиозниот простор содржи и бар, како и екстра дизајнирана тераса.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...