• Сподели на:

Знаете ли колку жени не носат гаќи?

___

Магазинот Vanity Fair, неодамна направи истражување за тоа колку жени всушност не носат гаќи и податоците се прилично шокантни.

Дали некогаш сте размислувале за тоа колку жени всушност не носат долна облека кога излеговаат од дома? Станува збор за цифра која воопшто не е за потценување….

Истражувањето кое на оваа тема го нарави магазинот Vanity Fair покажало дека дури 25% од припадничките на понежниот пол излегуваат од дома без гаќи, без оглед на тоа дали носат панталони или здолништа.

Foto-ilustracija: Foter.com / dhammza

Од овие 25%, дури13% признале дека тоа го прават повремено, односно барем еднаш во неделата, додека 7% од жените изјавиле дека постојано шетаат без гаќи.

Без разлика дали сте противник или подржувач на овој нов тренд, знајте дека овие егзебиции на жените дефинитивно можат да им ја зголемат самодовербата, да направат да се чувствуваат секси и да го подобрат нивниот секуален живот.


Оставете коментар

___