Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Жените во креветот повеќе експериментираат со љубовниците отколку со партнерите!

Woman checking mobilephone, man asleep in bedroom.

Едно истражување покажа дека жените ќе побараат возбуда и страст во туѓ кревет, ако тоа не го добијат дома. 

Жените кои се нецелосни во врската или бракот, бараат освежување и нова страст кај друг маж. Незадоволни од партнер во и надвор од креветот, утехата ја бараат на друга страна.

Испитување со 4.000 жени откри дека основната причина зошто жените изневеруваат е некавалерското и нарцисоидно однесување на мажите, како и недостатокот на квалитетен секс. Дури 65 проценти од жените признале дека не би изневерувале ако партнерот се потруди да поработи на своите недостатоци, а дури 81 процент од жените изјавиле како повеќе експериментираат со љубовниците отколку со партнерите.

Жените исто така губат сексуална желба кога мажите водат сметка исклучително за своите потреби во креветот, наместо да се посветат на она што ја возбудува и задоволува партнерката. Дури и себичното тегнење на прекривката или честото проверување на телефонот може да ги олади припадничките на понежниот пол. Тие ги мразат и безобразните и непристојни зборови, како и присилувањето жените да глумат дека се ѕвезди од порно филм.

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Депресивен и многу мистериозен знак. Честопати се крие зад маската на шегаџија, успешна на работни места за кои е потребна динамика – маркетинг, професионален...

Cotton Club

Годините се само бројка, а модата пред се знае тоа добро и им овозможува на сите жени да ја пуштат својата фантазија, да ги...

Fine Living

Љубовта е една од оние работи што е невозможно да се разберат или објаснат, но нема поубаво чувство. Можеби ТОЈ сè уште не ви...

Fool Moon

Режисерот Горан Паскаљевиќ почина на 74-годишна возраст во Париз и зад себе остави филмски остварувања што влегоа во историјата на српската кинематографија. Во последното,...