Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

За сите жени над триесет! Сега е вистинскиот момент!

Додека сте минувале низ своите дваесетти години, сигурно неколку пати ви се случило да сте убедени дека сте го нашле вистинскиот човек. Дека тоа е тој! А на крајот големо разочарување. Но со преминувањето во нова декада работите се поинакви и потрагата за вистинска љубов добива една сосема нова димензија.

Меѓутоа постојат две основни грешки на љубовен план кои во новата деценија од својот живот никако не би смееле да ги направите.

Нема причина да ги избегнувате постарите мажи!

Во раните триесетти се уште ги паметите згодните и мускулести млади тела на младите момчиња во своите дваесетти години и сега ви е одбивна идејата да почнете да излегувате со не толку згоден маж, кој е во своите триесетии години и бавно навлегува во четириесетите години… но секоја доба носи свои предности, а верувајте дека зрелите мажи воопшто не се за фрлање. Тие имаат богато животно искуство, знаат што сакаат, ситуирани се, имаат самодоверба, стабилност и искуство во кревет.

Триесетите се новите дваесетти

Добро, можеби и не се, но вие сте сеуште доволно млади и способни да постигнете се што сакате. Не е касно за ништо. Затоа престанете да кукате и да се сожалувате ако работите не ви оделе како подмачкани и вашите соништа се уште не се реализирани.

Невозможно е целиот оној младалачки дух и вера во убавите работи да испариле од вас во оној момент кога сте стигнале до магичните триесетти години. Уживајте во животот!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Југословенска sвезда со голема и успешна странска кариера… Легендарната југословенска актерка Мира Фурлан почина на 20 јануари на 66-годишна возраст, беше објавено на нејзиниот...

Green Tea

Оваа храна помага да се забрза метаболизмот – вклучете ја во секој оброк! Метаболизмот учествува во сите хемиски реакции во нашето тело кои се...

Cotton Club

Уживајте во новата смела понуда на познатиот бренд… Agent Provocateur, бренд познат по своите луксузни парчиња долна облека, ја претстави својата колекција за Денот...

Fine Living

Томи Хилфингер неодамна го продаде својот имот во Гринич, само неколку месеци по објавувањето на пазарот на недвижнини, по цена од огромни 45 милиони...

Advertisement