Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Велосипед кој не може да се украде?!

Не само што возењето со велосипед низ град е опасно бидејќи може да бидете прегазени на секој агол, туку исто така ризикувате и некој да ви го украде велисипедот кога го паркирате.

Тројца чилеански студенти направиле велосипед за кој тврдат дека е невозможно да се украде. Името на проектот е ”Yerka”, а уникатноста на овој дизајн е што има сопствен систме за заклучување. Имено, рамката на велосипедот служи и како катанецTrojica. Доволно е само да се одврти седиштето, да се постави до бандера или до дрво и повторно да заврти.

Еве како тоа изгледа:

httpv://www.youtube.com/watch?v=S5LQsxSe0D8

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement