Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Ова се најубавите плажи во светот (за кои можеби никогаш не сте чуле)!

Летото полека се ближи, па едвај чекаме да уживаме покрај обалата на некое море.

Затоа погледнете кои се најубавите плажи во светот, кои не се толку познати и уживајте во неверојатната гледка.

Баја до Санчо, Бразил – една од најубавите плажи на Бразил, полна со кокос палми и корални карпи.

Brazil

Клифтон, Јужна Африка – плажа опкружена со палати и позната по своите гламурозни сместување.

Južna Afrika

Ланикаи плажата, Хаваи – иако Хаваи е познат како идеално место за сурфање, ова е многу тивка плажа, соодветни за одмор и мирно крстарење.

Havaji

Јева Белоам камп плажа, Индонезија – Индонезија содржи илјадници плажи, кои се развиени и популарни, но оваа е без сигнал за телефон и е идеална можност за комплетен одмор и релаксација.

Indonezija

Нагаруна плажата, Нов Зеланд – плажа совршена за сурфање и уживање.

Novi  Zeland

Ники плажата Марбела, Шпанија – совршен избор за уживање ако сакате музика во живо, како и кокос палми и одмор на отворено.

Španija

Рхосили залив, Велика Британија – една од познатите плажа која доби најмногу награди.

UK

Ансе Лацио, Сејшели – најдобра плажа за дружење.

Sejšeli

Туркисе заливот, Австралија – песокот се протега по должината на целата плажа, но оваа плажа се користи за истражување на одредени видови на ајкули. Меѓутоа, постојат делови кои се многу тивки и безбедни.

Australija

Валвис Заливот, Намибија – иако песочните убавини се прекрасни, тука највеќе внимание привлекува животинскиот свет од фламинго птиците до хиените.

Namibija

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Конечно е решена вечната дилема дали е подобро мажот да биде постар од жена или, што се повеќе се пропагира во денешно време, жената...

Green Tea

Со чести прашања за тоа кога бебето почнува да седи, ползи и да оди, многу родители се заинтересирани за бојата на очите на нивното...

Fool Moon

Култната југословенска телевизиска серија „Отпишани“ е една од оние што ја обележаа српската кинематографија. Снимена е во 1974 година, а поради огромната популарност, две...

Cotton Club

Иницијатива на брендот за подобра иднина. Томи Хилфигер најавува глобална кампања „Moving Forward Together“ за есенва 2020 година и ги повикува љубителите на брендот...