Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Најдобрите сопруги во зодијакот

Најдобрите кандидатки што мажите би ги посакале за во брак, се обично родени во следниве три знаци:

 

РАК

Емоциите на жените родени во знакот на Рак се многу силни и интензивни – тие сакаат вистински. Со таквата жена никогаш ништо нема да ви недостасува бидејќи е спремна да направи сé за својот партнер. Таа сака сите околу неа да се среќни и секогаш ќе се труди да им го исполни денот со убави нешта. Проблем е што е склона кон тоа да ги драматизира нештата, но тоа е само ситница во однос на она што е спремна да го понуди. На крајот, никој не е совршен, но сепак, жената Рак е речиси перфектна домаќинка и мајка, успевајќи секогаш сé да постигне. Сé што очекува за возврат од мажот е почит, искреност и да биде крај неа.
ЛАВ

Лавицата е храбра, неустрашива и неверојатно способна. Крај себе сака партнер со истите доблести, кој ќе и биде потпора и поддршка. Таа умее да сака и тоа на свој начин од кој секој би бил маѓепсан, дури и кога се лути е симпатична. Нејзините емоции се искрени, крај неа се чувствувате сигурно. Голем борец е, особено кога се работи за своите деца. Од партнерот очекува да ја обожува и опсипува со внимание, но крај неа, вие тоа би го правеле и на своја рака, со оглед на тоа дека Лавицата е таа што ќе ви пружи и створи ваше љубовно царство.
ЈАРЕЦ

Она што секој маж би го скршило, жената во знакот на Јарец знае да го соопшти така ненаметливо и достоинствено, што ќе се запрашате дали сте воопшто достојни. Ако одговорот е „Да“, тогаш бидете сигурни дека вашата љубов ќе гори долго и топло. Одржувањето на пламенот е она на што таа е посветена и го смета за нејзина одговорност и должност. Таа ретко живее во фантазија, стои цврсто приземјена и добро знае кога и што може да очекува. Ако сте имале среќа да привлечете ваква жена, а не ви е јасно како, имајте во предвид дека таа можеби и ве гледа подобро отколку вие себе си. Таа знае каков човек сте и колку вредите. Ќе даде сé од себе да го извлече најдоброто од вас. Во улогата на мајка е строга, но праведна. Сé што бара од вас е да покажете карактер и истрајност, а во тоа ќе ви олесни служејќи ви како пример.

Прочитај

Four Seasons

The Muraka, Maldivi Нема ништо подобро да се избега од реалноста, од вистински луксузен подводен стан. Како дел од островот „Conrad Maldives Rangali“, „The...

Fine Living

Ако некогаш сте посакале да живеете во Бел Ер, ние имаме совршена понуда за вас … Со цена од 16,89 милиони долари, вилата за...

Wall Street

Детали покриени со златен лист и рефлективни панели се главните карактеристики на стилот „Арт Деко“ во овој париски ресторан, кој британскиот дизајнер Џон Велан...

Fine Living

На Бел Ер има многу импресивни мега-вили, но само неколкумина имаат архитектонско значење до таква мера како онаа за која денес зборуваме… Позната како...