Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Историјата на чевлите: Погледнете го развојот на чевлите низ вековите

Отворен е Музејот на чевлите кој го прикажува нивниот развој од 1900 година до денес.

Нема жена која барем еднаш во животот не “изгубила” глава за добар пар на чевли. Дека жените се “луди” по чевли уште од минатото потврдува и ова видео од отворањето на Музејот на чевлите.

Всушност, во музејот во Ротердам на изложбата е прикажана историјата на дизајнот на женски чевли од 1900 година до денес. Изложбата на чевли покажува повеќе од 500 пара чевли, кои биле креирани од страна на реномирани дизајнери како што Andrea Perugiae и Salvatorea Ferragama или меѓународните ѕвезди Manolo Blahnik и Christian Louboutin, како и други современи дизајнери. Изложбата ќе биде отворена до 11 мај.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...