Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Инспиративни изреки за поинтересен ден

Не чекајте ПЕРФЕКТЕН МОМЕНТ, самите направете го моментот ПЕРФЕКТЕН.

 

Бидете СВОИ, сите останати се зафатени.

 

Моето однесување секогаш ќе зависи од тоа како се однесуваш кон мене.

 

Имагинацијата е единственото оружје против реалноста.

 

Тешките патишта обично водат до најпрекрасни дестинации.

 

Успехот не е финален,

неуспехот не е фатален:

она што се брои е

храброста да се продолжи понатаму.

 

Секој успех започнува со одлуката да се обидеш.

 

Времето и онака ќе помине.

Можете да го поминете креирајќи го животот кој го посакувате

или да го живеете оној кој не ви се допаѓа.

Изборот е на Вас.

 

Наместо да си давате причини зашто НЕМОЖЕТЕ,

Дајте си причини зашто МОЖЕТЕ.

 

Никогаш немојте да се плашите од тоа да се обидете нешто ново, затоа што животот станува досаден кога останувате во границите на она што веќе го знаете.

 

Животот не се состои во чекање бурата да помине, се состои во тоа да научиме да танцуваме и на дожд.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement