Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Добро погледнете !!!

Паоло Балестерос, филипински актер, режисер и шминкер ги користи своите вештини да се трансформира во некои од најпознатите жени во Холивуд.

Своите дела Паоло ги објавува на Инстаграм профилот, а за да ја долови тоталната трансформација користи само шминка и перики.

Погледнете ги некои од неговите успешни трансформации. Кој кажа дека момците не знаат да се шминкаат ?

Погледнете го и видеото со уште неколку негови ремек дела.

https://www.youtube.com/watch?v=yRIJCGZ5Cvg

 

Прочитај

Route 66

Essex, марка на автомобили кои биле произведувани од Essex Motor Company, од 1918 до 1922 година и Hudson Motor Company од Детроид, Мичиген, помеѓу...

Green Tea

Доколку некого можеме да го наречеме претставник на италијанскиот вкус и стил, тоа мора да биде Dolce & Gabbana и ексклузивниот продавач на вино...

Wall Street

Како што ќе кажат луѓето – не треба да се поправа тоа што е расипано… Сепак, станува збор за Omega брендот, кој всушност веќе...

Four Seasons

Кога некој би ве прашал кое е вашето омилено место на нашата планета, што би му одговориле? Поточно, дали би избрале само едно место?...