Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Дали знаевте дека: Вагината може да се зголеми 200%! И што уште?

Ова се научни факти за вагината. Некои од нив се прилично застрашувачки!

 

1)      Во клиторисот постојат 8.000 нервни завршетоци, пенисот има само 4.000.

 

2)      Во текот на предиграта или пораѓањето вагината може да се зголеми до 200%.

 

3)      Вагината е многу силен човеков орган.

 

4)      Зборот вагина за прв пат е употребен во еден филм на Дизни од 1946 година.

 

За уште факти на оваа тема погледнете го клипот:

Прочитај

Four Seasons

Јахтата Futura има хибридни мотори, надворешно стакло и форма на риба, заедно со многу други технологии кои ја хранат неговата одржливост… Најновиот концепт на...

Green Tea

Michael Korsго претставува најновиот машки мирис во својата колекција Extreme… Оваа линија веќе има Extreme Blue, Extreme Night, Extreme Rush, Extreme Speed, додека најновата...

Cotton Club

Со доаѓањето на Дејвид Церато во компанијата пред пет години, марката Montblanc за многу кратко време ја смени својата поделба за часовници… Префрлувајќи го...

Wall Street

Станува збор за Hanoi Golden Lake Нotel, кој е наречен така единствено заради навистина специфична причина. Според наводите, оваа 25-катна зграда е покриена со...