• Сподели на:

5 начини на кои можете да се сакате себе

___

Ниедна соло жена не говори за тоа, но на ниедна не и е непознат сексот. Маструбирањето има многу позитивни страни. Освен што предизвикува добро расположение, маструбирањето предизвикува лачење на ендорфин кој ви помага да се борите против стресот.

 

Расположение – Вашиот ум е најважен кога сексот е во прашање. Затоа е важно да се опуштите и фокусирате на она што ве возбудува. Ако порно филмовите ви се премногу, тогаш прочитајте некој еротски роман.

„Таа точка” – Истражувањата покажале дека околу 70% од жените треба да го стимулираат клиторисот за да доживеат оргазам. Затоа фокусирајте се на таа точка и започнете со нежна кружна масажа и постепено забрзувајте и успорувајте.

Истражувајте – Немојте да се фокусирате само на најинтимната зона. Стручњаците уверуваат дека допирањето на гради, внатрешната страна на нозете, стомакот помага побрзо и полесно да доживеете оргазам.

Положба – Повеќето жени најчесто лежат на грб, но некои сакаат да лежат на стомак и да маструбираат додека се тушираат. Испробајте различни пози за да дознаете што ви одговара.

Играчки – Ако никогаш не сте испробале играчка, нема причина тоа да го одлагате. Повеќето жени ги заобиколуваат секс продавниците во големите трговски центри, но денес на интернет можете да порачате што сакате.


Оставете коментар

___