Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Исхрана

Мешавина која треба да ја ставите во утринското кафе за да ги стопите килограмите

Освен тоа што мешавината ќе го подобри вкусот на кафето, комбинацијата ќе ви го забрза метаболизмот и ќе ви го олесни губењето на вишокот килограми.

Утринското кафе е ритуал без кој не можеме да си го замислиме денот, па затоа овој рецепт е лесно изводлив.

Се работи за додаток од следниве состојки:

  • ¾ шолја кокосово масло
  • ½ шолја мед
  • 1 лажица цимет
  • 1 лажица чисто какао


Начин на подготовка:

Соединете ги сите состојки и мешајте додека не добиете паста. Претурете во чиста тегла со капаче.

Секое утро кога ќе го сварите кафето, додадете 1 до 2 лажички од смесата додека е уште жешко. Мешајте 5-10 секунди и потоа може да уживате.

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...