Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Животот ќе беше полесен да имавме ваков мебел (видео)

Кога се работи за мебел, сите прво го бираме она што ќе ни го привлече окото, и автоматски правиме грешка бидејќи практичното и убавото ретко оди заедно.

zivotot-ke-bese-polesen-da-imavme-vakov-mebel-video-001.jpg

Во оваа видео компилација ќе се фокусираме на првото – практичното.

Ќе се изненадите како размислувале некои дизајнерски умови и што успеале да направат од само неколку прости материјали како метал и дрво.

Животот ќе беше полесен ако дома ни беше средено вака:

https://youtu.be/2QvQLrwbI-s

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...