Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

За спанковците – Кревети со балдахин како од бајките

Добриот сон е една од најважните работи за здрав и квалитетен живот. Замислете секоја вечер да си ги полните батерии во некое вакво удобно гнездо, со свод кој потсетува на извадок од некоја магична бајка.

za-spankovcite-kreveti-so-baldahin-kako-od-bajkite-001.jpg

Креветот со балдахин е приказна со многу варијации – од дрвена или челична конструктивна рамка која се издигнува над рабовите на креветот, проѕирни, лелеави свилени завеси, до потешки придушени пердиња со потемни тонови, за поголема приватност.

Стилски различни, од современо модерни, со рустикални или кралски елементи, со или без завеси, мора да признаеме дека гледајќи ги ни доаѓа слатка дремка и сè што сакаме е само да си прилегнеме.

Доколку сакате да му дадете нов и повозбудлив изглед на вашиот стар кревет, погледнете ги фотките за доза инспирација:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Читањето книги пред спиење го подобрува квалитетот на спиењето, го намалува стресот, го подобрува расположението и ни помага да донесуваме подобри и поправилни одлуки,...

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Advertisement