Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Разубавете го домот: Направете фонтана од глинени саксии

Фонтаните се секогаш интересен детаљ кој може значително да придонесе за атмосферата вашиот дом.

Жуборењето на водата има смирувачко дејство врз мозокот, па ваквите фонтани се одличен украс кој не само што ќе го разубави просторот туку исто така и ќе ви помогне да се релаксирате и да го одморите мозокот после секојдневните обврски.

Потребни ви се неколку саксии со различна големина, еден поголем сад за основа и секако пумпа за вода и алат за правење дупки.

На крајот украсете ја со камчиња, растенија или дополнителна саксија и уживајте.

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...