Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Пролетно уредување: Како зелената боја да доминира во домот?

Ако оваа пролет имате на ум некакво преуредување или реновирање на домот, вистински погодок е зелената боја.

Vnesete-ja-proletta-vo-domot-odlicni-idei-kako-zelenata-boja-da-dominira-vo-domot-01

Според многу научници тоа е бојата која го смирува мозокот и му го дава потребниот мир на вашето тело.

Според многу архитекти и професионалци од областа на внатрешното уредување, таа е апсолутен хит за оваа година кој од вашиот дом ќе направи разигран простор од кој ќе зрачи позитивна енергија.

Искористете ја како основна боја на ѕидовите, завесите, килимите и гарнитурите и комбинирајте ја со бои како бела, сива и кремаста.

 

 

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...