Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Најголемиот Пентхаус на Карибите

Ritz-Carlton Grand Cayman ниго претстави неговиот нов Grand Cayman Penthaus, – најголем Пентхаус на Карибите.

Овој пентахаус беше лансиран во вистинско време, за 10 годишнината на на ова одмаралиште. Има површина  преку 800 м2, поглед на океанот и се наоѓа на 7-миот спрат на јужниот дел на станбена кула која нуди сите луксузни добра кои можат да Ви паднат на ум. Гостите можат да стигнат до пентахаусот со приватен лифт и тој чекори во неговот време и ќе биде воодушевен од панорамски поглед на плажа. Пентхаусот на плажа Ви нуди три спални соби, кујна, трпезарија за 12 особи, приватна библиотека, кино, отворен туш и огромна тераса.

Купатилото има мермерни елементи со кој се одвоени тушот и кадата, големо џакузи, двојно лавабо, вграден TV во огледалото, поглед на океанот и тоалетен прибор  Asprey Bath.

Овој пентхаус  Asprey Bath Ви нуди познати луксузни искуства, како што се пристап до плажата, забавните опции врз основа на Вашиот избор и преференции, интернет, опциите за оброк со Вашите омилени јадења, како и изборот на различни вина. Гостите на овој петхаус имаат на располагање и услуги на личен асистент, кои бидет есигурни дека ќе ги задоволи сите Ваши потреби.

Пентахусот инаку е дело на студијата на Џонсон и инспирацијата за овој пентхаус дојде од кристално сините води и блескавиот песок. Во него може да се види на деликатната палета на бои темно сини ии зелени нијанси, додека пак парчињата мебел се направени од розово дрво Боливија.  Исто така, не постојат Volakas подови и различни видови на мермер врвот, што секако ја нагласува убавината на островот, и самиот простор. Материјалите и мебелот кои се користат за уредување на внатрешноста се природни и пријатни и секој поминат ден во овој пентахус ќе Ви биде незаборавен.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...