Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Лизгачки врати со креативен дизајн кои додаваат шарм во секој дом

Намената на лизгачките врати вообичаено е одделување на две простории или параван на плакари, и како по некое непишано правило, за нив секогаш се резервирани монотони еднобојни нијанси.

Меѓутоа, последниве години, лизгачките врати доживеаа вистинска револуција во однос на модерниот ентериер и дизајн.

Покрај функционалноста, се подобри и нивниот естетски изглед, претворајќи ги во вистински стилски парчиња.

Некои од нив се мали уметнички дела и се одлична алтернатива наместо слики на ѕидовите, оставајќи уникатен, иновативен и свеж печат во домот.

Доколку имате лизгачки врати, погледнете ги овие креативни идеи, фатете се за работа и освежете го вашиот дом.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...