Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Кревети DITRE ITALIA- Нова визија на удобност

Ditre Italia kreveti - nova vizija udobnosti

Компанијата Ditre Italia ни нуди мебелсо незаменлив квалитет  на дизајн и производство.

Нивната колекција кревети претставува прецизно производство на рабовите, но ти се испреплетени, а од карактеристиките на индустриското производство има рачно изработени и совршено парче на мебел, кои се дизајнирани и создадени да го задоволат префинетиот вкус. Користењето на овие кревети за спиење, можете да создадете координирана хармонија со Вашиот дом. Секое парче мебел што тие го создаваат има свој идеален партнер, наменет за друг простор на живеење.

Ние овојпат одлучивме да да Ви го претставиме врвно дизајнираните кревети кои се вистинско олицетворение на специфични визии и луксузен стил. Нивниот заеднички именител се удобноста и квалитетот, како што можете сами да приметите.

Креветот Dunn е целосно проширен ,дизајниран за сите оние кои се во потрага по удобност и стил. На headboard на креветот има потпирачи за глава, кои можат да бидат поставени во согласност со  индивидуалните потреби. Тие можат да се прилагодат во однос на висината многу лесно. Читањето книги никогаш не било поудобно отколку сега.

Креветот Eclectic е модел кој може да биде прилагоден на индивидуалните барања на купувачите. Со овој модел се достапни различни headboards, со неколку од нив, при што во некоја од нив може да се вгради полица. Исто така, овој модел со бројни додатоци, специјално дизајниран да одговара на кревет.

Моделот Eclectic може да биде во висина или пак може да биде легната на самиот под , сите детали се предмет на барања на клиентите.

Креветот Grandangolo има посебна карактеристика со која се издвојува од останатите модели: headboard -от е поврзан со прилагодување на дрвени панели, кои го опкружуваат креветот и создаваат пријатна атмосфера. Масичките покрај креветот се многу практични. Сепак тој може да има недостаток кога се зборува за персонализација. Билокој кревет да го одберете од колекцијата на  Ditre Italia, ќе почнете да живеете сосема нов живот и да сонувате нови сништа, на удобност и комфор, кои одсега ќе ги имате во Вашиот дом.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...