Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

8 примери како можете да го разубавите ходникот

Можеби звучи изненадувачки, но ходникот може да има многу други функции од тоа само да ги поврзува собите низ домот.

8-primeri-kako-mozete-da-go-razubavite-hodnikot-01.jpg

Во него можете да направите мини домашна галерија или библиотека.

Неколку интересни работи кои можете да ги направите во ходникот со добро планирање:

1. Светла точка

Ходникот може да стане најсветла точка во целиот дом. Важно е само да ги одберете вистинските бои, односно да употребите посилно изразени бои.

8-primeri-kako-mozete-da-go-razubavite-hodnikot-02.jpg

2. Интересен тепих

Истото важи и при експериментирањето со тепихот. Можете да одберете тепих со интересна апликација и шари, за да го направите ходникот поубав.

8-primeri-kako-mozete-da-go-razubavite-hodnikot-03_copy.jpg

3. Фотогалерија

Семејните фотографии можете да ги средите во рамки и од нив да направите интересна фотогралерија.

8-primeri-kako-mozete-da-go-razubavite-hodnikot-04_copy.jpg

4. Забавни тапети

Наједноставен начин да додадете шаренило на ходникот е да одберете тапети со принт, кој само ќе додаде на убавината на малиот простор.

8-primeri-kako-mozete-da-go-razubavite-hodnikot-05.jpg

5. Оригинален паркет

Од обичниот паркет секогаш можете да направите нешто интересно само со неколку бои.

8-primeri-kako-mozete-da-go-razubavite-hodnikot-06.jpg

6. Осветлување

Внимателно одберете ги светлата кои ќе ги имате и во ходникот, тие можат многу да придонесат за убавината на малиот простор.

8-primeri-kako-mozete-da-go-razubavite-hodnikot-07.jpg

7. Ако имате широк ходник

Секогаш можете да го надополните со некаков елемент.

8-primeri-kako-mozete-da-go-razubavite-hodnikot-08.jpg

8. Домашна библиотека

Ако имате многу книги, а немате каде да ги сместите, дел од нив секогаш можете да ги наредите во ходникот и да си направите мини библиотека.

8-primeri-kako-mozete-da-go-razubavite-hodnikot-09.jpg

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...