Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Зошто да оставите сè и да ја посетите Сицилија уште ова лето?

Сицилија е еден од најубавите острови во Средоземното море кој ќе ве маѓепса со својата убавина и засекогаш ќе ви остане како едно од најубавите сеќавања.

zosto-da-ostavite-se-i-da-ja-posetite-sicilija-uste-ova-leto-001_copy.jpg

Песочните плажи и тиркизното море надополнети со неверојатно вкусната храна и најубавиот сладолед кој некогаш сте го пробале се само дел од она кое Сицилија има да го понуди.

Тесните камени улички и посебниот сицилијански дијалект, кој ретко кој од Италијанците на север може да го разбере, само ќе ја надополнат сликата за магијата која овој остров ја поседува.

Следното видео ќе ви покаже дел од убавините на овој рај на Земјата и со сигурност ќе ве натера да размислите дали следниот одмор да го поминете токму таму.

 

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...