Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Заледеното Бајкалско езеро

Руски фотограф забележал неверојатни кадри од заледеното Бајкалско езеро.

Фотографиите се сликани на југот на Сибир, а езерото е замрзнато поради екстремно ниските температури. И во ваква состојба, езерото привлекува туристи. На фотографиите се забележуваат дебели наслаги од мраз кои се прелеваат во сино-зелена боја, а снимена е и бајкалската зора од која застанува здивот.

b

b2

b3

b4

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement