Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Топ 10 европски острови кои се најубави во лето

Континенталниот одмор многу се разликува од оној на островите, затоа што секој од нив, посебно во нашата прекрасна шарена Европа, која е богата со многубројни култури, нуди уникатно и единствено искуство.

top-10-evropski-ostrovi-koi-se-najubavi-vo-leto-01.jpg

Не се работи само за културата, туку и за природата која била посебно наклонета кон овие 10 острови.

Затоа нема потреба да воздивнувате по тешко достижните Хаваи, Европските острови се подеднакво прекрасни во лето:

1. Сардинија

top-10-evropski-ostrovi-koi-se-najubavi-vo-leto-02.jpg

2. Сицилија

top-10-evropski-ostrovi-koi-se-najubavi-vo-leto-03.jpg

3. Мајорка

top-10-evropski-ostrovi-koi-se-najubavi-vo-leto-04.jpg

4. Крит

top-10-evropski-ostrovi-koi-se-najubavi-vo-leto-05.jpg

5. Ибица

top-10-evropski-ostrovi-koi-se-najubavi-vo-leto-06.jpg

6. Ланзароте

top-10-evropski-ostrovi-koi-se-najubavi-vo-leto-07.jpg

7. Крф

top-10-evropski-ostrovi-koi-se-najubavi-vo-leto-08.jpg

8. Тенерифе

top-10-evropski-ostrovi-koi-se-najubavi-vo-leto-09.jpg

9. Менорка

top-10-evropski-ostrovi-koi-se-najubavi-vo-leto-10.jpg

10. Малта

top-10-evropski-ostrovi-koi-se-najubavi-vo-leto-11.jpg

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...