Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Нова Инстаграм сензација – Розовата лагуна во Мексико

Сигурни сме дека розовата лагуна во Мексико е причината поради која некој некогаш решил да го измисли Инстаграм..

nova-instagram-senzacija-rozovata-laguna-vo-meksiko-01.jpg

Толку е розова што некои луѓе едноставно не можат да поверуваат дека е реална и целосно природна, а не фотошопирана или уредена со некој филтер на Инстаграм.

Ова прекрасно место се наоѓа близу рибарското селце Лас Колорадас на источното крајбрежје на Мексико.

Без некаква магија, боја, Фотошоп…

За барем една фотка на Инстаграм:

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...