Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Најдобрите ресторани на Халкидики

najdobrite-restorani-na-halkidiki-001.jpg

Летувањето не е целосно без добра медитеранска храна, грчка салата и морски плодови.

Затоа ви нудиме листа на топ 10 најдобри ресторани со највкусна храна која треба да ја имате предвид ако летувате во Грција.

Листата е направена од корисниците на TripAdvisor:

1. Ouzeri Tsapari, Пефкохори

Тука ќе најдете медитеранска, грчка и морска храна, и тоа за релативно ниски цени.

najdobrite-restorani-na-halkidiki-01.jpg

najdobrite-restorani-na-halkidiki-02.jpg

2. Ouzerie, Сани Бич

Локал каде може да ги задоволите сите сетила. Почнувајќи од храната, па сè до амбиентот и погледот, овој ресторан е наменет за оние со истенчен вкус.

najdobrite-restorani-na-halkidiki-03.jpg

najdobrite-restorani-na-halkidiki-04.jpg

3. Mouragio, Геракини

Местото каде не може да одите, а да не пробате морска храна. Амбиентот во оваа таверна е посебно романтичен навечер, кога може да вечерате под пригушено светло на зелената тераса.

najdobrite-restorani-na-halkidiki-05.jpg

najdobrite-restorani-na-halkidiki-06.jpg

4. Ammos Restaurant, Сани Бич

Ресторан кој може да се пофали со европска, медитеранска и грчка кујна, а амбиентот е прекрасен во било кој дел од денот. Вечерата на зајдисонце тука има посебен ефект.

najdobrite-restorani-na-halkidiki-07.jpg

najdobrite-restorani-na-halkidiki-08.jpg

5. Soboro Beer Bar & Restaurant, Афитос

Ресторан и бар во кој цените се релативно ниски, а пијалаците и медитеранските специјалитети може да ги вкусите на една од најромантичните тераси.

najdobrite-restorani-na-halkidiki-09.jpg

najdobrite-restorani-na-halkidiki-10.jpg

6. Anemomilos, Геракини

Уште едно романтично ресторанче направено од камен, дрво и многу зеленило. Сите кои го посетиле се воодушевени од морските специјалитети, па не би требало да ги пропуштите.

najdobrite-restorani-na-halkidiki-11.jpg

najdobrite-restorani-na-halkidiki-12.jpg

7. Bakalis, Пефкохори

Место каде не можете да одолеете на комбинацијата од вкусна храна и добар поглед. Тука може да појадувате покрај мирното море, да ручате под сенка или да вечерате во романтична атмосфера покрај бранови.

najdobrite-restorani-na-halkidiki-13.jpg

najdobrite-restorani-na-halkidiki-14.jpg

8. Kritikos Gallery & Restaurants, Уранополи

Храна и амбиент за оние со префинет вкус. Секој кој бил си заминал со пофалби и полн стомак.

najdobrite-restorani-na-halkidiki-15.jpg

najdobrite-restorani-na-halkidiki-16.jpg

9. Macaroni, Сани Бич

Грчки амбиент со италијанска храна – совршено. Добар избор на автентични специјалитети кои може да ги вкусите на летната тераса под големи бели чадори, опкружени со зеленило.

najdobrite-restorani-na-halkidiki-17.jpg

najdobrite-restorani-na-halkidiki-18.jpg

10. Mamma Mia, Сарти

Уште едно место каде може да измешате италијанска и грчка храна, а важи за најдобар ресторан и бар во целото гратче. Пристапните цени се уште еден голем плус.

najdobrite-restorani-na-halkidiki-19.jpg

najdobrite-restorani-na-halkidiki-20.jpg

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...