Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

МАРМАРИС БОДРУМ-Рајски одмор во Турција

Доколку сте сонувале за совршен летен одмор во Турција, доколку го посетите Бодрум, тој сон ќе Ви се исполни…

Топло добредојде од луѓето во ова место како и бутик кој се наоѓа на врвот на ридот, се само мал дел од оваа понуда, но е почеток на искуство на едно од најубавите светски дестинации кои секогаш ќе ги памтите. Огромните јахти, само ќе допринесат за поголемо уживање , додека песочните плажи ќе ве примат да ги посетите, уживајте во сонцето и во својот омилен пијалок и сите убавини кој Ви ги нуди ова место. Но ова место Ви нуди и повеќе од тоа, што тешко може да се опише со зборови. -морате да го посетите и сами да се уверите во неговата магија.

Сокриен под шармантната камена фасада, Бодрум има ентериер кој е мешавина од турски мебел и прекрасен азиски декор. Ѕидовите се украсени со дела на локалните уметници, додека 97-те гостински соби пленат со своите мермерни купатила, тераси, прекрасен поглед и чуство на ултимативен одмор и релаксација.

Ако мислите ека би Ви било пријатно да го поминувате времето во соба, еден поглед на базенот опкружен со лежалки ќе Ви го промени мислењето. Во вечерните часови, ресторанот Тути е идеално место кое треба да го посетите, каде се послужува турско -медитеранска храна.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...