Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Облеката што ја носите, автомобилиот кој го возите, ѕидовите во вашиот дом, можат да кажат многу за вашиот сексуален живот – клучот е во...

ЛАЈФСТАЈЛ

Некои луѓе мислат дека бакнежот е физичко искуство, додека други пак со бакнежот ги изразуваат емоциите и блискоста со партнерот. Доживувањето на бакнежот зависи...

ЛАЈФСТАЈЛ

Совет за мажите кои планираат да се додворуваат на некого: јадете јаболко! Сериозно – според новата студија за еволуција и човечко однесување, жените се...

ЛАЈФСТАЈЛ

Меѓу сето она што е познато, изолацијата секако влијае врз животот на многу парови, така што оние кои не живеат заедно денес живеат во...

Совети за Секс и Врска

Некои би рекле дека длабоката пенетрација знае да биде многу проблематична, секако, зависно од големината на партнерот. Но, од друга страна, знае да изнуди...

Совети за Секс и Врска

Имам чудни пориви во мрачни часови и посакувам случајно да се најдам во твоите раце. Да се завиткам како ќебенце и да поспијам како да...

Совети за Секс и Врска

Понекогаш постигнувањето оргазам изгледа како вистински предизвик. Секако дека и самиот секс пружа задоволство и можеби нема врска што повремено не го доживувате врвот,...

Advertisement
Advertisement